Najgorsze wypadki w Sudetach- dowiedz się jak można było ich uniknąć?

Najgorsze wypadki w Sudetach- dowiedz się jak można było ich uniknąć?

Nie popełnij błędu, który może kosztować najwyższą cenę. Wiele osób wybiera się w góry bez przygotowania i świadomości niebezpieczeństw  ukrytych w niepozornie wyglądających sytuacjach. Sposobem by zapobiec wypadkowi górskiemu jest zaufanie doświadczonemu i kompetentnemu człowiekowi, który szczęśliwie przeprowadzi cię przez górski szlak. Korzystając z pomocy licencjonowanego przewodnika po Sudetach masz pewność bezpieczeństwa ciebie i bliskich.

Nie takie góry straszne jak je malują

Góry są piękne!  Wypadki to zdarzenia incydentalne spowodowane niewiedzą i lekceważeniem przyrody. Nieistotne czy znasz urok gór od dawna czy dopiero się o nim przekonujesz możesz czerpać z nich jeszcze więcej. Wędrówka pod skrzydłami eksperta pozwala delektować się przyrodą jak nigdy dotąd. Osoba znająca teren od podszewki potrafi opowiedzieć wiele ciekawostek i anegdot umilających trasę. Dzięki wskazówkom przewodnika nie zmarnujesz czasu na szukanie tras i najlepszych punktów widokowych.

W klapkach na Śnieżnik. Na pewno nie z przewodnikiem….

Co jakiś czas pojawiają się nagłówki o tego typu ewenementach. Tak kończą się niedoinformowane wycieczki na własną rękę. Każde wyjście w góry nie doświadczonej grupy lub pojedynczych osób powinno być bezwzględnie wsparte górskim przewodnikiem. Wybierając się na trudniejsze lub łatwiejsze szlaki zawsze warto poprosić o udział licencjonowanego przewodnika. Oprócz podstawowych wskazówek dotyczących wyposażenia kompetentna osoba urozmaici wycieczkę bez cennymi uwagami i opowieściami. Znając trasę wskaże każdy wystający konar i oszczędzi wybitego zęba.

I kto tu jest jeleniem?

Chociaż w obrębie łańcucha górskiego Sudety spośród zwierząt największym zagrożeniem jest to, że przestraszy cię nietoperz warto stosować się do wskazówek doświadczonych przewodników turystycznych. Zwierzęta pokazują się zwykle po zmroku, dlatego spotkanie z dzikiem lub jeleniem jest mało prawdopodobne. Niemniej jednak niewłaściwe zachowanie w lasach może zakłócać spokój dzikich zwierząt. Przewodnicy górscy w czasie wycieczek są strażnikami porządku leśnego życia i pomagają dopilnować utrzymania tras w należytym porządku przez turystów.

Dodaj komentarz