Pijalnia wód mineralnych w Polanicy-Zdrój – co zyskasz pijąc naturalną wodę leczniczą? 

Mineralna woda zdrowia doda – czy na pewno? Jasne, że tak! Właściwości prozdrowotne wód leczniczych w Polsce są potwierdzone długoletnimi obserwacjami i  badaniami klinicznymi. Jej zbawienne działanie na organizm wynika z fundamentalnego zapotrzebowania na określone pierwiastki, które pełnią funkcje w procesach zachodzących w organizmie. Zarówno w zdrowiu jak i w chorobie ważne jest dostarczanie sobie odpowiedniej ilości minerałów w ciągu dnia. 

Wody lecznicze cechują się zawartością rozpuszczonych składników mineralnych nie mniejszą niż 1 g/l. Wody podziemne w uzdrowisku Polanicy – Zdrój mają unikalny, stabilny skład mineralny, dlatego od lat są stosowane w celach leczniczych.

Polskie wody lecznicze – wpływ na organizm

Picie wód bogatych w minerały wspomaga pracę układu pokarmowego usprawniając pracę jelit i stymulując produkcję soków trawiennych. Kationy magnezu mają kojący wpływ na układ nerwowy zmniejszając pobudliwość neuronów. Picie tych wód pozwala uzupełnić anion jodkowy niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy. Lecznicze wody mineralne stosuje się także do wspomagania leczenia chorób nerek i dróg moczowych, górnych dróg oddechowych i w chorobach układu pokarmowego. Kuracja w uzdrowisku odbywa się pod kontrolą lekarza by w pełni skorzystać z dobroci naturalnych wód mineralnych.

Minerały w wodzie są wysoko przyswajalne przez organizm

Naturalne wody mineralne można pić nie tylko w celu leczenia schorzeń. Warto je stosować także do profilaktyki prawidłowego funkcjonowania organizmu. Woda wydobywana z głębin bogata jest w sole m.in magnezu, sodu, wapnia, żelaza, jodu potasu, bromu czy litu. Składniki mineralne zawarte w wodzie są przez organizm przyswajane w znaczne większym stopniu, ponieważ są łatwiej absorbowane w przewodzie pokarmowym.

Woda mineralna a źródlana

Woda źródlana ma znacznie uboższy skład ilościowy i jakościowy pod względem zawartości składników mineralnych. Pijąc tylko wodę z małą zawartością minerałów rozcieńczamy elektrolity w organizmie powodując stopniowe wypłukiwanie mikro i makroelementów. Natomiast zbyt duża ilość chlorku sodu w diecie będzie się wiązała się z zatrzymywaniem zbyt dużej ilości wody w organizmie i łatwością tworzenia obrzęków.

Dodaj komentarz